W chwili obecnej Schronisko dysponuje 90 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2, 3, 4, 6 i 12 osobowych. Cztery pokoje jednoosobowe mają pełne węzły sanitarne. Wszystkie pokoje jedno i dwuosobowe mają na wyposażeniu telewizory.

Na część ogólnodostępną składają się przestronne i funkcjonalnie urządzone pomieszczenia wejściowe i hol recepcyjny, świetlica, jadalnia z zapleczem w postaci nowocześnie zaprojektowanej kuchni samoobsługowej oraz obiekty sanitarne (umywalnie, natryski, ubikacje).

Oprócz usług noclegowych istnieje na miejscu możliwość skorzystania z sali konferencyjnej, uzyskania informacji turystycznej, możliwość zakupu znaczków na legitymacje PTSM oraz wyrobienia legitymacji PTSM i IYHF. Schronisko umożliwia także bezprzewodowy dostęp do Internetu (Wi-Fi).

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Bydgoszczy jest wielokrotnym laureatem najwyższych wyróżnień w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa obiektów całorocznych. Wpisane jest do rejestru międzynarodowych schronisk światowej organizacji Hostelling International. Naszym gościom zapewniamy miłą i fachową obsługę.

Dzięki świetnej lokalizacji Szkolne Schronisko Młodzieżowe jest chętnie odwiedzane przez turystów krajowych i zagranicznych. Usytuowane w centrum miasta stanowi doskonały punkt wypadowy do wędrówek po Bydgoszczy.